Avodietetyka | O Mnie - Avodietetyka

O Mnie

Cześć, nazywam się Julia Szymanowicz i jestem absolwentką studiów magisterskich z dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuję się we współpracy z osobami z insulinoopornością, ale także pomagam zmieniać spojrzenie na dietę osobom zdrowym. Zamiast skupiać się na wzbudzających emocje restrykcjach uczę moich Pacjentów, jak dopasować proces zmiany nawyków do tego jak lubią jeść, a tym samym zatrzymać efekty długo po zakończonej współpracy. Niezależnie czy jest to redukcja wagi, czy poprawa samopoczucia, wyników badań.

Jestem autorką eBooków z przepisami, publikacji naukowych, edukatorką żywieniową, freelancerką oraz diagnostą, prowadząc badania w ośrodku leczenia chorób i schorzeń układu pokarmowego . Moją pasją są również Social media. Od 8 lat prowadzę IG @avo_dietetyka, którego śledzi już ponad 15k osób! W internecie dzielę się przepisami na smaczne proste i zdrowe dania oraz edukuję na czym tak naprawdę polega odchudzanie i dbanie o siebie. Informacje, którymi dzielę się zawsze mają oparcie w nauce. Jako absolwentka GUMed i WUMed nieustannie śledzę odkrycia naukowe oraz uczestniczę w poszerzających kompetencje szkoleniach.

Zależy mi na tym, żeby być godną zaufania, którym obdarzają mnie moi czytelnicy. Eksperymentuję i doświadczam, testując nowości i różne podejścia na samej sobie, zanim podzielę się nimi z innymi. Na tej podstawie zbudowałam filozofię, którą przybliżam w moim debiutanckim e-booku: Dietetyczne Rozkosze, dzięki któremu każdy – niezależnie od stylu życia i upodobań kulinarnych – może zacząć odżywiać się lepiej oraz zawalczyć o zdrowie i piękną sylwetkę!

W wolnym czasie uwielbiam także zdobywać wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i kursach o żywieniu w różnych rodzajach diet i jednostkach chorobowych, które poszerzają w praktyczny sposób moją wiedzę zdobytą na studiach.

Mimo wszystko jednak staram się podchodzić holistycznie do odchudzania i zdrowego odżywiania. Udowadniam, że za skuteczność diety odpowiada dopasowanie jej do NAS, zamiast koncentrować się na restrykcjach i ograniczeniach.

Zależy mi aby dzielić się swoją wiedzą i pomagać moim odbiorcom osiągnąć długoterminowo cele związane ze zdrowym odchudzaniem, czy zmianą nawyków. Dlatego z miłości do zdrowego stylu życia gotowania i edukacji tworzę eBooki i jadłospisy ze zdrowymi wersjami tradycyjnych przepisów. Dzięki czemu pomagam moim Pacjentom zbudować osiągnąć wymarzoną sylwetkę, dobre samopoczucie i zdrowie na lata.